1616 4237 Akvarell Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Krakow". Akvarell, bildmått: 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 39x46 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:17)
1616 5050 Akvarell Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad. Akvarell, bildmått: 24x34 cm, yttermått inklusive ram: 39x48 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:26)
1616 5280 Akvarell Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, daterad 1958, träd, bladets mått: 31x25 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:17)
1616 5277 Akvarell Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvarell, daterad Teneriffe 1959, "Marisol", 54x36 cm, yttermått inklusive ram: 67x49 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:52)
1616 5268 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1931, blomsterstilleben, 31x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x27 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:01)
1616 5088 Akvarell Oidentifierad konstnär. Stadsmotiv. Signerade, oramad. Akvarell på papper, 25x34 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:09)
1616 5065 Akvareller 2 st, Fjärilar, Signerade, 6x6, akvarell, yttermått inklusive ram: 18x18 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:15)
1616 5083 Ampel Alabaster. Diameter: 40 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:23)
1616 5346 Ampel Alabaster. Diameter: 45 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:01)
1616 4037 Appliquer 3 st, rokokostil, mässing. Diameter: 25 cm, höjd: 31 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:44)
1616 4311 Arbetsbord med Perstorpsskiva, 2 st lådor. Bredd: 142 cm. Djup: 77 cm, höjd: 79 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:52)
1616 5429 Armband 18k guld, med berlock. Vikt: 12g ca
Hammered for 6.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:08)
1616 5430 Armband 18k guld, med berlocker. Vikt: 19g brutto
Hammered for 6.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:37)
1616 5220 Armband 18k guld, med berlocker. Vikt: 7,6 g
Hammered for 3.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:44)
1616 5225 Armband 18k guld. Vikt: 39 gr
Hammered for 19.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:06)
1616 5185 Årsur höjd: 30 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:48)
1616 5321 Årsur kundo, kupa av glas. Höjd: 29 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:20)
1616 5258 Årsur mässing, med glaskupa. Höjd: 25 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:08)
1616 5025 Assietter 12 st, Grindley, England
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:50)
1616 5063 Bankett omkring 1900, bemålad. Längd: 65 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:24)
1616 5033 Bestick 16 delar, silver, Chippendale. Längd: 18-22, vikt: 860 gr
Hammered for 5.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:16)
1616 5035 Bestick silver, diverse, 17 delar. Längd: 10,5-19,5, vikt: 330 gr brutto
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:54)
1616 5128 Bestickuppsättning 30 delar, stål
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:28)
1616 4097 Blandteknik Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandteknik. Bladets mått: 20x26 cm, yttermått inklusive ram: 27x34 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:30)
1616 5090 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Kvinna, ej signerad. Blandteknik, bildmått: 18x13 cm, yttermått inklusive ram: 36x29 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:25)
1616 5272 Blandteknik Tuka Jadhav. Signerad, blandteknik, daterad 92. Bladets mått: 58x77 cm, yttermått inklusive ram: 87x101 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:33)
1616 4105 Blandteknik / skisser 5 st, Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904-1997), skämtteckningar. Signerade, blandteknik, yttermått inklusive ram: 21x16 - 32x27 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:13)
1616 5098 Blyerts Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x45cm, yttermått inklusive ram: 70x58cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:54)
1616 5092 Bokverk 6 band, "Tusen och en natt", Malmö 1941,26x20 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:22)
1616 5392 Bonsaiträd persikor, sten. Höjd: 47 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:21)
1616 4038 Bord 1900-tal, uppfällbart lock. Bredd: 78 cm, djup: 52 cm, höjd: 75 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:57)
1616 5115 Bord Trä, med elefanter. Höjd: 65cm, diameter: 45cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:04)
1616 4023 Bordslampa Per Sundstedt, "Mars", Ateljé Lyktan Åhus. Höjd: 58 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:05)
1616 5028 Bordslampa Porslin. Höjd: 49 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:35)
1616 5210 Bordslampfot Zink, Kvinna. Höjd: 53 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:37)
1616 5204 Bordslampfötter Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, glas. Märkt RD 1566. Höjd: 37 cm
Hammered for 2.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:22)
1616 5200 Bordslampfötter Ett par, Bergboms, mässing. Höjd: 46 cm
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:31)
1616 5252 Bordslampor ett par, Keramik. Höjd: 58 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:47)
1616 5410 Bordslampor Ett par, nutida, dekor med drakar. Höjd: 60 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:45)
1616 5113 Bordslampor Ett par. Höjd: 77cm
Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:41)
1616 5400 Buljongkoppar med fat, 8 st, Royal Copenhagen, Blå Blomst
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:07)
1616 5236 Burk Gjutjärn, märkt 1788. Höjd: 15 cm, diameter: 14 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:59)
1616 5170 Byrå 5-lådig. Bredd: 82 cm, djup: 46 cm, höjd: 10 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:33)
1616 5105 Byrå Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 cm, höjd: 90 cm
Hammered for 2.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:15)
1616 5127 Champagneglas 6 st. Höjd: 28cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:21)
1616 5032 Coasters 6 st, silver, 1945, diameter, 8. Vikt: 260 gr
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:50)
1616 5276 Collage Alf Olsson (f. 1925), Sverige. Signerad, daterad 74, moln, yttermått inklusive ram: 49x58 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:12)
1616 5285 Dagbädd Kenneth Bergenblad (f. 1954), Sverige. Soffa, "Junker", Dux, formgiven 1971. Längd: 205 cm. Djup: 90 cm
Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:29)
1616 5347 Dagbädd nutida. Längd: 200 cm
Hammered for 3.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:11)
1616 5129 Dekorelement 2 st, Asiatiska, nutida, trä, 92x92 ca
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:30)
1616 5085 Dolkar + yxa, 3 delar, metall / trä. Längd: 40-80 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:03)
1616 5034 Druvsax silver, Georg Jensen. Längd: 14 cm. Vikt: 55 gr brutto
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:47)
1616 5332 Eldslagningssten Neolitisk. Längd: 9 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:35)
1616 4340 Emmafåtöljer Ett par, röda
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:07)
1616 4330 Etagebord 1880-tal, mahogny. Bredd: 60 cm. Djup: 43 cm, höjd: 42 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:46)
1616 5051 Etsning Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel, yttermått inklusive ram. 31x31 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:11)
1616 5091 Etsning Oidentifierad konstnär. Fågel, kolorerad. Bildmått: 22x18 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm. Ej signerad
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:11)
1616 5294 Etsningar 5 st + 1 st färglitografi, Lennart Glemme (f. 1927), Sverige. Yttermått inklusive ram: 28x21-33x47 cm. Signerad
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:48)
1616 5341 Etsningar 6 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signerade, bildmått: 5x4,5 - 9x15. Oramade lösa blad
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:16)
1616 4271 Etsningar 7 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Yttermått inklusive ram: 28x22-41x33 cm. Signerad
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:04)
1616 5358 Etuier 2 st, silver, Axel Holm, Danmark. Längd: 6,5-7,5, vikt: 160 gr
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:09)
1616 4157 Fällbord Intarsia. Diameter: 53 cm, höjd: 74 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:43)
1616 5300 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsignerad 1977, numrerad15/180, bildmått: 34x47. Bladets mått: 50x61 cm, oramat löst blad
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:21)
1616 4270 Färglitografi 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 40x50 ca
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:01)
1616 5380 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 77/200, mm;69x49 cm, yttermått inklusive ram: 89x64 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:03)
1616 2019 Färglitografi Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numrerad 34/300, med applikation, skridskoåkare, Färglitografi. Bladets mått: 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:13)
1616 5208 Färglitografi Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 77/300, daterad -95, figuriner. Färglitografi, bildmått: 39x55 cm, yttermått inklusive ram: 58x76 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:53)
1616 5425 Färglitografi Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård, "Juni". Signerad, numrerad 240/250 cm, yttermått inklusive ram: 49x62 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:58)
1616 5212 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, EA upplaga, Mosebacke Torg. Färglitografi, bildmått: 46x55 cm, yttermått inklusive ram: 65x73 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:07)
1616 5371 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, numrerad 191/200, daterad -77, "Sweet georgia". Färglitografi, bildmått: 49x38 cm, yttermått inklusive ram: 68x56 cm
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:54)
1616 5390 Färglitografi Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. Signerad, numrerad 1/3, fåglar. Färglitografi, bildmått: 22x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:50)
1616 2016 Färglitografi Ian Rusth (f. 1950), Sverige. "Röd mjölk". Signerad och numrerad 175/180 -98. Färglitografi, bildmått: 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 49x55 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:41)
1616 4180 Färglitografi Jørgen Nash (1920-2004), Danmark. Signerad, numrerad 22/140, "Blomsterkungen". Färglitografi, bildmått: 76x56 cm, yttermått inklusive ram: 92x69 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:34)
1616 5361 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad HC. Signerad, numrerad 9/20. Färglitografi, bildmått: 62x88 cm, yttermått inklusive ram: 68x94 cm
Hammered for 3.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:41)
1616 5375 Färglitografi Lars Pirak (1932-2008), Sverige. Signerad, numrerad 133/310. Färglitografi, bildmått: 45x58 cm, yttermått inklusive ram: 61x74 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:33)
1616 2070 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Diptyk. Signerad, numrerad 26/200, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 65x50 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:53)
1616 5373 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 154/250. Färglitografi, bildmått: 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:43)
1616 5369 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 154/250. Färglitografi, bildmått: 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:14)
1616 2069 Färglitografi Max Book (f. 1953), Ryttare. Signerad, numrerad EA, daterad -90. Färglitografi, bildmått: 48x68 cm, yttermått inklusive ram: 63x83 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:34)
1616 2030 Färglitografi Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 66/210. Bladets mått: 39x33 cm, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:30)
1616 4093 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Hus. Signerad, numrerad 292/450, daterad -78. Färglitografi, bildmått: 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:06)
1616 2045 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numrerad 110/325, daterad -71. Färglitografi, bildmått: 44x40 cm, yttermått inklusive ram: 61x54 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:33)
1616 2051 Färglitografi Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 94/180. Färglitografi, bildmått: 47x65 cm, yttermått inklusive ram: 66x82 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:33)
1616 4234 Färglitografi Pontus Carle (f. 1955), Sverige. Signerad, numrerad 33/48, daterad -01. Färglitografi. Bladets mått: 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 78x61 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:03)
1616 5055 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 267/360, Blidösund. Färglitografi, bildmått: 35x52 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:50)
1616 2017 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad HC 10/40. Färglitografi, bildmått: 32x50 cm, yttermått inklusive ram: 50x67 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:43)
1616 5175 Färglitografi Rikard Mortensen. Signerad, numrerad 53/75, daterad 1966-67. Färglitografi, bildmått: 47x30 cm, yttermått inklusive ram: 65x46 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:45)
1616 5440 Färglitografi Rolf Steinberg. Signerad, numrerad 43/70, daterad -92 cm, yttermått inklusive ram: 53x43 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:28)
1616 5383 Färglitografi Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad, numrerad 230/250, daterad -82. Färglitografi, bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 58x51 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:56)
1616 5311 Färglitografi Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad HC, daterad -90, bildmått: 60x46, bladets mått. 76x57. Oramat löst blad
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:11)
1616 2031 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), "Le prince de l'exil". Signerad EA-upplaga. Färglitografi, bildmått: ca 70x50 cm, yttermått inklusive ram: 91x72 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:30)
1616 5174 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 41/135, daterad 1987-9, "stadsrum" mm: 39x45 cm, yttermått inklusive ram: 60x65 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:26)
1616 5418 Fat 2 st, Ekeby, bland annat Ingrid Atterberg. Längd: 22-26 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:47)
1616 5045 Fat Kina. Diameter: 15 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:50)
1616 5372 Fat rostfritt, Sigurd Persson (1914-2003), Sverige. Cultura Metal Helsingborg, 45x45 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:59)
1616 5181 Fåtölj 1800-tal
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:49)
1616 5133 Fåtölj Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. "Lilla Eva", ur serien Paradiset, för NK
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:14)
1616 4424 Figuriner 2 st, Blanc de chine. Höjd: 11-13 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:46)
1616 5043 Fiskassietter + låda, 5 + 1 delar, glas & plast, bland annat Ploaret Finland. Längd: 16 cm, höjd: 10 cm
1616 5417 Fotoramar 3 st, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 19-20 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:50)
1616 5187 Fotoramar 6 st, trä och metall, 17-25 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:38)
1616 5087 Fruktfat Jonathan Adler, "Eve", porslin. Längd: 45 cm. Djup: 23 ca
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:59)
1616 5152 Fruktknivar 6 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1934. Längd: 16 cm. Vikt: 220 gr ca
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:10)
1616 5230 Garderobsskåp Ek, Jugend. Bredd: 71 cm, djup: 49 cm, höjd: 185 cm, nyckel
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:50)
1616 5330 Glasservis 24 delar, slipad dekor, färgade kupor, 6 vinglas, 6 selterglas, 12 små glas. Höjd: 5-20 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:31)
1616 5053 Glöggservis 7 delar, Gefle. Diameter: 29 cm. Höjd: 21 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:26)
1616 5096 Golvlampa 1930- / 1950-tal. Höjd: 160cm, mässing
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:19)
1616 5026 Golvlampa trä, Guldfärgad. Höjd: 146 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:18)
1616 4155 Golvlampor ett par, Lilux, Hans Eichenberger, Krom, höj/sänkbara. Höjd: ca 147 cm
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:31)
1616 5428 Golvvas Tilgman Keramik, Marian Zawadzki (1912-1978), Sverige. Signerad, daterad 1966. Höjd: 56 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:45)
1616 5293 Gouache Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Signerad, Grisslehamn. Bildmått: 24x34 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:49)
1616 5020 Gräddkanna silver, Empire, Fryberg, invändigt förgylld. Höjd: 12 cm. Vikt: 185g ca
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:55)
1616 5378 Grafiskt blad efter Pablo Picasso, fredsduva. Bildmått: 26x36 cm, yttermått inklusive ram: 38x47 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:52)
1616 2075 Grafiskt blad Pablo Picasso (efter). "Toros Toreros", Cercle D art, Paris 1964, Frankrike. Ej signerad. Oramat löst blad. Bladets mått: 64,5x49,5 ca
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:56)
1616 4070 Grafiskt blad Ricky Tillblad, martall. Signerad, gicléetryck, numrerad 9/182, daterad 2023. 25x37 cm, yttermått inklusive ram: 41x52 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:30)
1616 5219 Halsband + hänge, silver, Torun Bülow-Hübe (1927-2004), Sverige, för Konsthantverkarna. Diameter: 14,5x15,5. Vikt: 40g
Hammered for 9.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:44)
1616 5002 Halsband 14K guld, med stenar. Längd. Längd: 50 cm. Vikt: 7,3 g
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:36)
1616 5435 Halsband med hänge 18k guld. Längd: 40 cm, vikt: 5,3g
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:20)
1616 5221 Halskedja 18k guld. Längd: 50 cm, vikt: 13,2g ca
Hammered for 6.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:01)
1616 5326 Handspegel tenn. Diameter: 13,5 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:34)
1616 5404 Handväskor 4 st, i tygfodral, DKNY
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:30)
1616 5198 Hänkelvas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans med dekor av växtlighet och blomster, med dedikation på undersida, Signerad med studiohanden, F. 121. Höjd: 38,5 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:48)
1616 5215 Herrarmbandsur 18k guld, Certina, läderarmband
Hammered for 4.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:48)
1616 5366 Hylla Kajsa och Nils Strinning, "String", 3 hyllplan, grålackade gavlar. Bredd: 48 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 220 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:32)
1616 5195 Ikon 1900-tal, 26x22 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:07)
1616 5024 Jardiniere Glas / nysilver. Längd: 27 cm, höjd: 21 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 21:00)
1616 5176 Jardiniere Porslin/metall. Längd: 35 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:27)
1616 4106 Kaffeservis 47 delar, Hackefors, Vinranka
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:23)
1616 5301 Kakelugnsskåp rak modell, bemålat trä med lyckor och detaljer i mässing. Bredd: 79 cm. Djup: 53 cm, höjd: 242 cm
Hammered for 13.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:32)
1616 5137 Kakfat + tallrikar, 12 delar. Diameter: 21 ca
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:25)
1616 5324 Kandelaber Nysilver, rokokostil. Höjd: 42 ca
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:15)
1616 5139 Kanna + glas, 6 + 1 delar, konstglas. Höjd: 11-29 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:37)
1616 5193 Kannor 3 st, Gense / Bernadotte, Rostfritt
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:43)
1616 5323 Karaffer 2 delar, Achille Castiglioni, Vinäger- och oljekaraffer, Alessi, Italien. Höjd: 24 cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:29)
1616 5260 Kärl Lergods, 4 st. Höjd: 11-17 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:48)
1616 5058 Karmstol Gustaviansk stil, bemålad
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:10)
1616 5310 Karmstolar 2 st, Rokokostil
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:22)
1616 5362 Karmstolar Ett par, IKEA, rotting
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:49)
1616 5240 Kista 1700-/1800-tal. Bredd: 67 cm. Djup: 49 cm, höjd: 36 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:26)
1616 5223 Klackring 18k guld. Vikt: 7,3 gr brutto
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:19)
1616 5243 Klaffbprd England, mahogny, Queen Anne-stil, 1800-tal. Bredd: 47+ 2x49. Djup: 107 cm, höjd: 70 cm
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:26)
1616 4124 Klockor 19 st, i 2 askar
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:46)
1616 5411 Koffert Unikabox. Längd: 95 cm, djup: 55 cm, höjd: 57 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:55)
1616 5042 Konstglas 6 delar. Höjd: 7-25 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:39)
1616 4017 Koppar med fat Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Blå Anemon. Arabia, Finland. 5 koppar med fat. Diameter: 7 cm (kopp). Höjd: 4,5 cm (kopp). Diameter: 12,5 cm (fat).
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:38)
1616 5393 Kopparpannor delvis med mässinghandtag, 4 st, Jeco, Diameter: 14-22 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:19)
1616 2103 Kopparstick Abraham Bloteling (1640-1690) efter Bartholomeus van der Helst (1613-1670) Porträtt av Admiral Egbert Meeusz Kortenaer ( 1604-1665). Bildmått: 39x33,5, yttermått inklusive ram: 51x40,5
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:36)
1616 5103 Kopparstick Stockholm, yttermått inklusive ram: 38x90cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:48)
1616 5144 Kryddburkar 8 st, Import. Höjd: 11-19 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:26)
1616 5068 Kungörelser mm 14 st, Karl XII, Stora nordiska kriget, Daterade 1700 - 1718, oramade lösa blad
Hammered for 4.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:47)
1616 5047 Kuriosa 3 delar, Sybaron, dosa & ringklocka, modell äldre. Längd: 5,5-14 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:59)
1616 5134 Lampbord Ett par, Gustaviansk stil, omkring 1900. Bredd: 45 cm, djup: 37 cm, höjd: 74 cm
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:09)
1616 5344 Lampbord ett par. Höjd: 74 cm, diameter: 50 cm
Hammered for 5.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:12)
1616 5162 Lampbord med skåpdel, nutida, diameter: 46. Höjd: 70 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:17)
1616 4342 Lampbord sengustaviansk stil, mahogny. Diameter: 57 cm. Höjd: 73 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:05)
1616 5102 Lampetter Ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Pendel, Skultuna, mässing. Höjd: 50 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:38)
1616 5318 Litografi 2 st. Oidentifierad Konstnär, Komposition, Signerad. -78, numrerad 35/40 resp. 16/75. Bildmått: 82x57 cm. Bladets mått: 88x62 cm, oramat löst blad
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:54)
1616 5269 Litografi Cecilia Friesedahk. Signerad, numrerad 3/310, daterad - 75, zebror, 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 38x47 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:22)
1616 5073 Litografi Spanien, "La puerta del Sol". Bildmått: 25x35 cm, yttermått inklusive ram: 39x48 cm. Ej signerad
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:57)
1616 5076 Litografier 6 st, kolorerade. Bildmått: 9x6, yttermått inklusive ram: 20x17 cm. Ej signerad
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:14)
1616 2068 Litografisk affisch Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. "Grand Palais, 1970", oramat löst blad, Charles Sorlier, Mourlot, bladets mått: 71x50,5. Ej signerad
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:11)
1616 3188 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 60 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:02)
1616 4149 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 60 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:13)
1616 5228 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 70 ca
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:12)
1616 5350 Ljuskrona höjd: 40 cm
1616 5119 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 60cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:57)
1616 5354 Ljuskrona Prismor. Diameter: 62 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:21)
1616 5111 Ljuslykta Ett par, Georg Jensen. Diameter: 8 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:49)
1616 5381 Ljusstakar 2 par, mässing. Höjd: 12-15 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:37)
1616 5214 Ljusstakar Ett par, 1800-tal, Skultuna bruk. Diameter: 11 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:26)
1616 5209 Ljusstakar Ett par, mässing, för 3 ljus vardera. Höjd: 27 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:29)
1616 4325 Ljusstakar ett par, mässing, Lars Holmström (1894-1959), Sverige. Arvika konstsmide. Höjd: 7 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:34)
1616 5021 Ljusstakar Ett par, nysilver, kolonnformade skaft. Höjd: 15,5 cm
1616 5213 Ljusstakar Ett par, silver, 1857, fylld fot. Höjd: 22,5 cm. Vikt: 345g resp. 300g
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:47)
1616 5001 Ljusstakar Ett par, silver, MGAB, 1970. Höjd: 17 cm, bruttovikt: 425 g, fylld fot
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:06)
1616 5106 Ljusstakar Ett par, Torshammars bruk, mässing och trä. Höjd: 33cm
1616 5145 Ljusstake Josef Frank (1885-1967), Österrike. Vänskapsknuten, Firma Svenskt Tenn. Mässing. Bredd 20,5 cm. Höjd: 14,5 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:18)
1616 5188 Ljusstake mässing. Höjd: 34 längd: 37 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:07)
1616 5319 Lockurnor Ett par, Kina. Höjd: 27 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:47)
1616 5421 Lodur höjd: 110 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:39)
1616 5154 Mask Elfenbenskusten, Senoufo, Waniogo. Höjd: 65 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:24)
1616 4318 Mat / kaffeservis 72 delar, Rosenthal, Vienna
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:58)
1616 5172 Matbord Teak. Diameter: 110 cm. Höjd: 73 cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:43)
1616 5395 Matsalsgrupp England, mahogny, 7 delar, bord + 6 stolar. Längd: 100 cm, djup: 100 cm, höjd: 75 + 2iläggx55 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:05)
1616 5168 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar, mahogny, 2 st iläggsskivor, diameter: 110, höjd: 74 cm, ilägg 30 cm / st
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:07)
1616 5397 Matsalsskåp mahogny. Bredd: 96 cm, djup: 46 cm, höjd: 173 cm, nyckel
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:12)
1616 5242 Matservisdelar ca 55 delar, Hutschenreuther Hohenberg, 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 assietter, 12 förrättstallrikar, 6 uppläggningsfat, 2 skålar, såsskål
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:38)
1616 5401 Matservisdelar Royal Copenhagen, Blå Blomst, 28 delar
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:34)
1616 4364 Matta Annapuna, 171x232 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:44)
1616 5336 Matta Axeco, "Fader kung", 170x230 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:42)
1616 5419 Matta Figural, 97x142 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:53)
1616 4365 Matta Kina, 91x52 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:46)
1616 5107 Matta orientalisk
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:58)
1616 5283 Matta orientalisk, 100x118 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:22)
1616 5359 Matta orientalisk, 20x163 cm
1616 4247 Matta orientalisk, 54x54 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:30)
1616 5340 Matta Orientalisk, Afghan, 60x233 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:33)
1616 5339 Matta Orientalisk, Afghan, 60x240 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:24)
1616 5131 Matta Orientalisk, Galleri
1616 4249 Matta orientalisk, Galleri, 82x300 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:42)
1616 5338 Matta Orientalisk, Kelim, Afghan, 200x296 cm
Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:41)
1616 5335 Matta Orientalisk, Kelim, Arghan, 196x292 cm
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:40)
1616 4254 Matta orientalisk, Nahavand, 157x254 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:40)
1616 5327 Matta Orientalisk, Ziglar, Ariana, 174x240 cm
Hammered for 12.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:52)
1616 5069 Matta Röllakan, Handvävd, ull, märkt CF, 140x203
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:29)
1616 5040 Miniatyrbyrå omkring 1900. Bredd: 19 cm, djup: 8 cm, höjd: 18 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:05)
1616 5412 Möbelbeslag diverse
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:55)
1616 5328 Nattljusstakar Ett par, omkring 1900, Nysilver. Längd: 15 cm, höjd: 10 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:48)
1616 4165 Nattygsbord Ett par, Sven Engström & Gunnar Myrstrand, Bodafors. Bredd: 54 cm. Djup: 46 cm, höjd: 57 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 21:04)
1616 5013 Oljemålning 1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Venedig. Olja på pannå, 18x30 cm, yttermått inklusive ram: 23x35 cm
Hammered for 3.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:25)
1616 5079 Oljemålning Bengt Johansson (f. 1941), Sverige. "Höstsol", monogramsignerad. Olja på duk, 42x40 cm, yttermått inklusive ram: 45x43 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:45)
1616 5030 Oljemålning Boysons, Signerad, tupp, 38x21 cm, yttermått inklusive ram: 52x36 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:54)
1616 5290 Oljemålning Elof Ulaner (1905-1992), Sverige. Signerad, daterad 1950, stilleben. Olja på pannå, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 38x46 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:38)
1616 9043 Oljemålning Emile Zoir (1867-1936), Sverige. Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 91x130cm, yttermått inklusive ram: 110x152cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:52)
1616 5291 Oljemålning Erik Rudestad (1899-1977), Sverige. Signerad, daterad 1965, "Sommarbris, Runmarö skärgård". Olja på pannå, 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 32x36 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:37)
1616 4183 Oljemålning Fritiof Strandberg (1906-1988), Sverige. Signerad, daterad 1939, gårdsmotiv. Olja på duk, 67x44 cm, yttermått inklusive ram: 78x56 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:42)
1616 5275 Oljemålning Holger Gardelius (1908-1972), "Nature morte II", 1950-tal. Signerad. Olja på pannå, 44x55 cm, yttermått inklusive ram: 48x59 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:31)
1616 5206 Oljemålning Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Signerad, stilleben. Olja på duk. 54x37 cm, yttermått inklusive ram: 59x42 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:23)
1616 5255 Oljemålning K. Bagniewska. Signerad, daterad -1989, promenad på sommarväg. Olja på duk, 65x80 cm, yttermått inklusive ram: 78x92 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:36)
1616 4238 Oljemålning Kjell Janne Wiborgh (1905-1975), Sverige. "Skånsk höstdag". Signerad, 1946. Olja på pannå, 28x39 cm, yttermått inklusive ram: 37x49 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:18)
1616 5071 Oljemålning Leopold Fare (1926-1996), "Stilleben med rött skynke". Signerad. Olja på duk, 54x65 cm, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:36)
1616 5101 Oljemålning Magnus Creutz (1909-1989), Sverige. Signerad. Olja på duk, 64x52cm, yttermått inklusive ram: 80x68cm
1616 4159 Oljemålning Martin Emond (1895-1965), Sverige. Signerad, 51x65 cm, yttermått inklusive ram: 61x74 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:49)
1616 5004 Oljemålning Martin Emond (1895-1965), Sverige. Signerad, Saxofonist. Olja på pannå, 48x43 cm, yttermått inklusive ram: 61x58 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:49)
1616 5416 Oljemålning Maurice Moberg (1923-2014), Sverige. Signerad, daterad Venedig, 1954. Olja på pannå, 29x34 cm, yttermått inklusive ram: 38x44 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:47)
1616 5005 Oljemålning Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Monogramsignerad, "strandformer". Olja på pannå, 56x36, oramad
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:13)
1616 5278 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Dragoner. Olja på duk på pannå, yttermått inklusive ram: 45x32 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:49)
1616 4410 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Marin. Olja på duk, 42x62 cm, yttermått inklusive ram: 60x81 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:08)
1616 5094 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad R Cavaller, madonnaskulptur. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 85x39 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:35)
1616 5089 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 40x33 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:35)
1616 4079 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad - 16, hus i vinterlandskap. Signerad. Olja på duk. 31x47 cm, yttermått inklusive ram: 44x60 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:55)
1616 5379 Oljemålning R Kainzl, Signerad, tidningsläsare. Olja på pannå, 30x24 cm, yttermått inklusive ram: 39x33 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:04)
1616 4050 Oljemålning Ragnar Engström (1905-1992), Sverige. Rosor. Signerad, daterad - 99. Olja på duk: 64x57 cm, yttermått inklusive ram: 70x63 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:10)
1616 5075 Oljemålning Roberim, Tunisien. Signerad. Olja på duk, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 58x50 cm
1616 5274 Oljemålning S Prisner, Signerad, Bröllop, dyk, yttermått inklusive ram: 48x62 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:50)
1616 5072 Oljemålning Sascha Bolin (1889-1967), Sverige. Kust. Signerad, numrerad 1951. Olja på duk, daterad 36x52 cm, yttermått inklusive ram: 47x64 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:12)
1616 5080 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Landskap med figurer. Signerad, daterad 1961. Olja på pannå, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 57x68 cm
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:14)
1616 5433 Örhängen + ringar & brosch, 4 delar, silver. Höjd: 4,5 cm, vikt: 32g brutto
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:59)
1616 5434 Örhängen 2 par + 2 st, 18k guld, bland annat pärlor. Vikt: 4,5g brutto
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:23)
1616 5120 Pall Gustaviansk stil. Höjd: 50cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:25)
1616 5226 Pärlcollier 2 st, med silverlås. Längd: 46-52 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:06)
1616 5413 Parti bijouterier
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:00)
1616 5267 Parti kuriosa 7 del
1616 4078 Parti linne 5 st, duk med hålbroderi 160x 310,4 st servetter/dukar 80x95 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:28)
1616 5439 Parti linnedukar + vepor, bland annat knypplat, olika storlekar & modeller
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:54)
1616 5438 Parti linnedukar & servetter olika storlekar & mönster
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:26)
1616 5048 Parti silver 11 delar, diverse. Vikt: 420g ca
Hammered for 2.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 21:00)
1616 5261 Parti silver 5 delar. Vikt: 350 gr
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:16)
1616 5315 Penselvas Kina, porslin. Höjd: 28 cm
1616 5114 Piedestal Gjutjärn. Höjd: 70cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:25)
1616 5121 Piedestal Gustaviansk stil. Höjd: 100cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:33)
1616 5148 Piedestal omkring 1900, furu. Diameter: 33. Höjd: 72 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:32)
1616 5368 Piedestal trä. Höjd: 95 cm
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:38)
1616 5183 Pinnstolar ett par
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:19)
1616 5031 Pipskåp + utensilier, (pipor mm)
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:10)
1616 5084 Reliefplatta metall, Susanna i badet, 11x16 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:41)
1616 5224 Ring 18k guld, med pärla. Vikt: 7,2 gr brutto
Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:27)
1616 5436 Ring 18k guld, med stenar. Vikt: 2,2g brutto
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:33)
1616 5437 Ring 18k guld, saknar stenar. Vikt: 3,7g
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:49)
1616 5216 Ring 18k guld, vitguld, 0. 24ctm. Vikt: 6,5g ca
Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:03)
1616 5217 Ring 18k guld, vitguld, o. 48c. Vikt: 3,5g ca
Hammered for 4.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:15)
1616 5135 Ring 20k. Vikt: 3,3g ca
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:23)
1616 5222 Ringar 3 st, 18k guld, 11. 7 gr ca
Hammered for 5.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:04)
1616 5235 Rottingfåtöljer 4 st
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:38)
1616 5227 Ryamatta Leena-Kaisa Halme, Kehrä (Trissan), Finland, 110x160 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:35)
1616 4368 Sablar 2 st, 1900-tal, en med balja och mässing/trähandtag. Längd: 97 cm
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:59)
1616 5253 Samekniv Sign EP. Längd: 29 cm
Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:48)
1616 5254 Sameknivar 2 st. Längd: 23-28 ca
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 21:07)
1616 5257 Sameknivar 3 st. Längd: 10-14 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:05)
1616 5184 Scarf Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige.
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:41)
1616 5248 Schatull mahogny. Längd: 76 cm. Djup: 45 cm, höjd: 48 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:11)
1616 5097 Serveringsvagn rotting och glas. Längd: 60 cm. Djup: 41 cm, höjd: 67 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:43)
1616 4141 Servisdelar 13+ 9 delar, Rörstrand, Japan. Diameter: 18-21 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:15)
1616 5398 Servisdelar Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten, 9 del
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:28)
1616 5406 Sidobord hyllplan i rotting, toppskiva i marmor. Bredd: 83 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 80 cm
1616 4350 Skål Äggskalsporslin, Kina. Höjd: 8 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:29)
1616 5262 Skål på fot, silver, 1911. Höjd: 26 cm, vikt: 450 gr ca
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:38)
1616 5027 Skål med lock Kina, dekor i underglasyrblått. Diameter: 16,5 cm, höjd: 7,5 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:21)
1616 5070 Skål på kolonner CG Hallberg, omkring 1900, nysilver, glasinsats, diameter: 29, höjd: 28 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:22)
1616 5197 Skålar Keramik, 4 delar, Ursula Schneider. Diameter: 15 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:26)
1616 5160 Skåp 1960-tal, inredning med hyllor & lådor. Bredd: 92 cm, djup: 44 cm, höjd: 110 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:23)
1616 5431 Skedar + kaffeskedar, 18 delar, silver. Längd: 11-18, vikt: 420g ca
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:52)
1616 5364 Skolplanscher 12 st, 1946,41x58 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:27)
1616 5234 Skrin Allmoge. Längd: 50 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:36)
1616 5238 Skrin på underrede. Längd: 38 cm. Djup: 30 cm, höjd: 58 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:29)
1616 5153 Skrivbord + hurts, 2 delar, furu. Bredd: 95 + 43, djup: 58 cm, höjd: 75 cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:36)
1616 5159 Skrivbord Gustaviansk stil, omarbetat, bemålat. Bredd: 130 cm, djup: 60 cm, höjd: 76 cm
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:56)
1616 5037 Skulptur + kartusch, metall och trä. Höjd: 13-16 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:19)
1616 5142 Skulptur Åsa Ardin Kedja (f. 1939), Sverige. Kalksten, Gotland, träsockel. Höjd: 23 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:35)
1616 5191 Skulptur Emil Näsvall (1908-1965), Sverige. Flickhuvud. Signerad, terrakotta, numrerad 50/65, träsockel. Höjd: 29 ca
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:14)
1616 5022 Skulptur Fågel, stengods. Längd: 10 cm. Höjd: 7 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:52)
1616 5192 Skulptur Georg Ganmar (1916-1976), Sverige. Brons, Rådjur, Signerad, träsockel. Längd: 18 cm, djup: 6 cm, höjd: 14,5 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:22)
1616 5273 Skulptur Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. "Les deux arbres", blåpatinerad gips. Signerad. Höjd: 33 cm
Hammered for 1.900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:20)
1616 4404 Skulptur Kachina Doll, bemålad trä med fjädrar, "Eagle". Signerad MGY. Höjd: 53 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:45)
1616 5266 Skulptur Lergods. Höjd: 34 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:48)
1616 4286 Skulptur Marmor, tvådelad. Höjd: 24 cm inkl sockel
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:44)
1616 4208 Skulptur Tjur, mässing. Längd: 20 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:35)
1616 5140 Skulptur Victoriansk, man på häst, 36x25 cm
1616 5386 Skulpturer 2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Katter. Längd: 11 cm
1616 4346 Skulpturer 2 st, Paul Hoff respektive Boris Stojkoff. Gustavsberg. Längd: 12-20 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:14)
1616 5263 Skulpturer 4 st, Afrikana. Höjd: 18-22 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:28)
1616 5100 Skylt längd: 110cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:21)
1616 5169 Slagbord delvis bemålat. Bredd: 42 + 2x60, djup: 77 cm, höjd: 75 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:30)
1616 5420 Slaglåsgevär längd: 145 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:54)
1616 5052 Smörbytta Matti & Maija, Finland, Porslin. Höjd: 17,5 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:09)
1616 4338 Soffa Howardmodell, två sits. Längd: 205 ca
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:59)
1616 5286 Soffa längd: 160 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:27)
1616 4337 Soffbord bredd: 160 cm. Djup: 90 cm, höjd: 60 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:59)
1616 5415 Soffbord Butlers tray. Bredd: 120 cm, djup: 88 cm, höjd: 54 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:57)
1616 5348 Soffbord glas och metall. Bredd: 152 cm, djup: 85 cm, höjd: 48 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:56)
1616 5306 Soffbord med stenskiva. Diameter: 80 cm. Höjd: 46 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:02)
1616 4154 Soffbord med utdragsskivor, Aristokrat, Bra Bohag, Tingström, mahogny. Bredd: 120 cm, djup: 60 cm, höjd: 56 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:27)
1616 5166 Spegel 1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:13)
1616 5164 Spegel 1960-tal, teak, 118x34 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:55)
1616 5388 Spegel Rödbetsad. Höjd: 130 cm. Bredd: 90 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:45)
1616 5165 Spegel rokokostil, 48x39 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:27)
1616 5017 Spegellampetter ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgylld, avlång med uppsvängt genombrutet krön. Svängd ljusarm av mässing, 58x16 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:29)
1616 5019 Spegellampetter ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgylld, avlång med uppsvängt genombrutet krön. Svängd ljusarm av mässing, 58x16 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:34)
1616 5196 Spegelplatåer 3 st, Genombruten mässingskant, tassfötter. Diameter: 16 cm, längd: 53 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:58)
1616 4219 Spel 3 delar, Teak, Danmark
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:33)
1616 3050 Ställning för tillverkning av spetteka, 1800-tal. Längd: 90 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:47)
1616 5270 Starkvinsglas 11 st. Höjd: 11 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:33)
1616 5365 Stolar 4 st
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:25)
1616 5244 Stolar 5 st, England, 1800-tal
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:06)
1616 5060 Stolar Ett par, 1800-tal, Gustaviansk stil
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:28)
1616 4084 Stolar ett par, Sengustavianska provinsarbeten. Genombruten rygg, stoppad sits, kannelerade ben. Bredd: 43 cm, sitthöjd 45 cm. Höjd: 95 cm
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:47)
1616 5264 Ströare 3 st, silver, England. Höjd: 7-8 cm. Vikt: 9,7 g
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:04)
1616 5329 Supkoppar + servettringar, 6 + 2 delar, Silver (800), Tyskland. Höjd: 3,5 - 6. Vikt: 220g ca
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:46)
1616 5343 Svärd Arabiskt. Längd: 89 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:25)
1616 5061 Taburett Karl johan. Längd: 47 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:30)
1616 5405 Takarmatur 1930-tal, funkis, trä, 4 ljusarmar i krom, kupor i glas. Höjd: 60 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:20)
1616 4035 Takarmatur 9 ljusarmar, mässing. Diameter: 60 cm. Höjd: 80 cm exkl. Upphängningskedja och takknopp
1616 5233 Takarmatur Funkis. Höjd: 30 cm
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 21:12)
1616 5082 Takarmatur Glaskupa / mässing, nutida. Höjd: 55 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:22)
1616 5081 Takarmatur globlampa, glas / metall. Höjd: 63 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:24)
1616 4419 Takarmatur Louis Poulsen, design: Vilhelm Wohlart, "Satellit". Diameter: 35 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:35)
1616 5363 Takarmatur Luxus. Diameter: 45 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:41)
1616 5353 Takarmatur med prismor. Diameter: 42 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:35)
1616 4343 Takarmatur med prismor. Diameter: ca 45 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:12)
1616 5229 Takarmatur med prismor. Höjd: 30 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:58)
1616 5284 Takarmatur Metall. Rydéns, Höjd: 60 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:26)
1616 4150 Takarmatur Prismor. Höjd: 55 ca
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:14)
1616 4327 Takarmatur Rokokostil, lövformade prismor. Höjd: ca 100 cm
Hammered for 7.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:06)
1616 5155 Tallrikar 4 st, Kina. Diameter: 26 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:37)
1616 5046 Tallrikar Ett par, Meissen, genombruten dekor, diameter: 21 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:53)
1616 3213 Teckning Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, påskrift a tergo. Bildmått: 29x20 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:17)
1616 4229 Teglas 10 st, Finland. Höjd: 8 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:56)
1616 5249 Tenn 4 delar. Diameter: 22-31, höjd: 44 cm
1616 5141 Terrin Fågel, Italien. Längd: 50 cm, höjd: 24 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:10)
1616 5049 Teskedar 12 st, silver, Franska Liljan. Längd: 14,5 ca, vikt: 210g ca, i etui
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:22)
1616 5281 Textilfragment 2 st, Ramade, Sydamerika. Bildmått: 8x15-13x21 cm, yttermått inklusive ram: 17x24-22x31 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:46)
1616 5199 Tidskrifter 9 st, Derrière le miroir, Maeght 1950-70-tal, 38x28 cm, ej helt komplett
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:29)
1616 5044 Tomteterrin omkring 1900, porslin. Längd: 23 cm, höjd: 14 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:11)
1616 5201 Torrnålsetsning Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Ur "La Vénus aux Fourrures". Signerad, numrerad 26/145. Tryckt av Etienne-Denis Braillard, utgiven av Argillet, Paris. Bladstorlek 38x28,5 cm. (Japan papper med Dalis blindstämpel), yttermått inklusive ram: 45x34 cm
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:36)
1616 5288 Torrnålsgravyr Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 107/225, daterad -85. Bildmått: 18x25 cm, yttermått inklusive ram: 37x44 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:02)
1616 5351 Torrnålsgravyrer 4 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Vid de yttre skären". Signerade, numrerade 7/60. Bildmått: 5x9,5 -BM: 13,5x15,5. Med passepartout i mapp. Oramade lösa blad
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:57)
1616 5349 Torrnålsgravyrer Erling Johansson (f. 1934), Sverige. "Vinterstränder" i mapp. Signerade, numrerade, 18/40. Bladets mått: 27x22. Oramade lösa blad
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:10)
1616 4220 Träföremål 8 delar, Gösta Israelsson. Faten ca 10x17 cm - 43x25 cm. Skålen: 9x21 cm (höjd 7 cm)
1616 5387 Trälådor 2 st. Höjd: 30-45 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:19)
1616 5006 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 2/25, daterad 82, Slussen. Bildmått: 39x55 cm, yttermått inklusive ram: 56x72 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:43)
1616 5241 Vägghylla 1800-tal. Bredd: 60 cm. Djup: 15 cm, höjd: 66 cm, nyckel
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:15)
1616 5407 Väggpendyl 1890-tal. Höjd: 120 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:43)
1616 4142 Väggskulptur David Wretling (1901-1986), Sverige. Terrakotta, modell, monogramsignerad, 20x12 cm
1616 5138 Väggur Denier, metall, Louis XVI-stil, 43x20 cm, nyckel
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:22)
1616 5231 Värja Fäderneslandet. Längd: 94 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:59)
1616 5232 Värja längd: 99 cm
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:20)
1616 5265 Vas Kina, Blåvit. Höjd: 17 cm
Hammered for 7.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:21)
1616 5385 Vas konstglas, Signerad. Höjd: 30 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:32)
1616 4399 Vas Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Tröja, Rörstrand. Höjd: 13 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:32)
1616 5414 Vas silver, Gillgren+ servettring. Längd: 4 cm, höjd: 8 cm, vikt: 100
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:21)
1616 4201 Vinglas 21 st, Silvia, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Orrefors. Diameter: 7,5 cm. Höjd: 14,5 cm
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:27)
1616 5146 Vinglas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 26 cm, 3 st signerade
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:19)
1616 5151 Ytterfoder 5 delar, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 9,5-19. Diameter: 11-21 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:54)
1616 5320 Ytterfoder Kina, nutida. Diameter: 26 cm, höjd: 23 cm
1616 5317 Ytterfoder med hänklar, Kina, porslin. Diameter: 16,5. Höjd: 12 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 19:06)
1616 5322 Ytterfoder omkring 1900, Rörstrand, Tre kronor. Diameter: 28 cm, höjd: 23 cm
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 18:46)
1616 5316 Ytterfoder med fat 2 delar, Kina. Diameter: 28 cm, höjd: 24 cm
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 29 april 2024 20:36)